top of page
1661421261_15-oir-mobi-p-nezhnii-muzikalnii-fon-pinterest-19.jpg
Chemu-uchit-muzyka.png

   Гра «Музичний магазин»

 Мета: розвивати вміння визначати на слух тембри музичних інструментів.

Обладнання: магнітофон, аудіо записи звучання музичних інструментів, картки із зображенням музичних інструментів (фортепіано, сопілка, барабан, скрипка, бандура і т.д.)

Методика проведення гри. Учитель по черзі вмикає записи звучання різних музичних інструментів, а учневі необхідно впізнати який музичний інструмент продається зараз в магазині (добре, якщо учень скаже й до якої групи відноситься цей інструмент). 

                                                                          Гра «Спіймаємо в долоньки»

Мета: розширити словниковий запас молодших школярів стосовно емоційно-образних характеристик музичних творів.

Методика проведення гри. Після прослуховування твору учитель описує характер, спеціально називаючи неправильні слова. Учні повинні «зловити» правильні слова-характеристики до даного твору. 

                                                                          Гра «Чарівна музична квітка» 

Мета: розвивати вміння дітей визначати характер, темп та динаміку музичного твору.

Обладнання: квітка із прозорими кишенями на пелюстках, у які вкладають предметні картки із зображенням сонечка, хмарки, дощу, маленьких та великих дзвоників, метелика. літака, ракети тощо.

Методика проведення гри. Учитель пропонує дітям уважно прослухати музичний твір та знайти картинку, яка відповідає характеру музики. Учні, прослухавши музику, вибирають картинку, вкладають в кишеню на пелюстці чарівної квіточки та розповідають про характер і інші засоби виразності музичного твору. 

                                                                          Ігри для розвитку почуття ритму

                                                                        «Прогулянка»

Мета: Розвивати у дітей почуття ритму.Створювати хороший настрій.

Ігровий матеріал. Музичні молоточки по кількості гравців.

Хід гри. Діти сідають півколом.

Музичний керівник: «Зараз, діти, ми з вами підемо на прогулянку, але не на таку як завжди. Ми будемо гуляти в групі, а допомагатимуть нам музичні молоточки. Ось так ми з вами спускаємось по сходах.  (Музичний керівник повільно стукає молоточком по долоні. Діти повторюють такий же ритмічний малюнок.) «А тепер ми вийшли на вулицю, – продовжує музичний керівник, – світить сонечко, всі зраділи і побігли. Ось так!» (Швидко стукає, передаючи біг. Діти повторюють. «Таня взяла м’ячик і стала повільно стукати ним по землі». (Музичний керівник знову повільно стукає молоточком, діти повторюють.) «Зненацька на небі з’явилась хмаринка, заховала сонечко, пішов дощик. Спочатку це були ріденькі маленькі краплини, а потім дощик став іти дужче і почався справжній ливень» (музичний керівник поступово прискорює ритм ударів молоточком. Діти повторюють.) «Злякались діти і побігли в дитячий садочок» (швидко і ритмічно стукає молоточком).

         В грі може приймати участь вся група або підгрупа дітей. Бажано проводити гру під час розваг, в другій половині дня.

                                                                      «А-ну, відгадай»

Мета: Розвивати уміння дітей розрізняти звуки за висотою, формувати почуття ритму.

Ігровий матеріал: 4-6 великих картинок – кожна розділена на дві частини. На одній зображена гуска, на другій – гусеня (кішка-кошеня, корова-теля, качка-каченя і т.д.).

         Фішки – по дві на одну картинку.

          Хід гри. Гра проводиться з підгрупою дітей (4-6) за столом. У кожного одна картинка і дві фішки. Вихователь виконує: «Га-га-га» (співає на ре першої октави). Діти, у яких на картинці зображена гуска, повинна закрити її фішкою. Вихователь виконує: «Га-га-га» (співає ля першої октави), діти закривають фішкою картинку з гусеням.

                                                              «До нас гості прийшли»

Мета: Вчити дітей грати на металофоні(скаче конячка), дзвеніти ритмічно дзвіночком(пташки летять), ударяти швидко музичним молоточком(зайчик стрибає).

Ігровий матеріал. Іграшки бібабо (ведмідь, зайчик, конячка, пташка), бубон, металофон, музичний молоточок, дзвіночок.

Хід гри. Музичний керівник пропонує дітям підійти до неї: «Діти, сьогодні до нас у гості повинні прийти іграшки». Чується стукіт у двері. Музичний керівник підходить до дверей і непомітно одягає на руку ведмедика: «Здрастуйте, діти, я прийшов до вас у гості, щоб разом з вами погратися і потанцювати. Софійко, зіграй мені на бубоні»,– ведмедик в руках музичного керівника ритмічно переступає з ніжки на ніжку.

Діти плещуть в долоньки.

Аналогічно вихователь обігрує прихід інших іграшок. Зайчик стрибає під швидку удари молоточком, на металофоні конячка скаче під чіткі ритмічні удари музичного молоточка, пташка летить під дзвін дзвіночка.

 

                                                             «Що роблять діти?»

Мета: Вчити дітей упізнавати знайомі музичні твори за ритмічним малюнком.

Ігровий матеріал. Картинки (по кількості учасників), на одній половині    зображенні діти (вони співають, крокують, сплять), друга половина пуста, фішки.

Хід гри. Дітям роздають по одній картинці. Музичний керівник виконує знайомі музичні твори: «Колискову» А. Гречанінова, «Баю-бай » В. Ватутіна, «Марш» Є. Паркова, іншу пісню (яку знають і співають діти). Той, хто впізнав музичний твір, закриває фішкою пусту половину карти.

           Гра спочатку проводиться на занятті, а потім у вільний час.

bottom of page